Najlepsze gry wyścigowe, w które musisz zagrać

Zaczynasz dopiero swoją przygodę ze ścigałkami? A może znudziły ci się te, w które już grasz i szukasz nowych wrażeń? Rzuć okiem na listę najlepszych gier wyścigowych, którą przygotowaliśmy – wśród naszej siódemki wspaniałych z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie ci do gustu!

  1. Need for Speed: Most Wanted

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych ścigałek w historii. Bardzo fajna zręcznościówka. Rozgrywa się w tzw. otwartym świecie.

Wystarczy, że ją odpalisz, a znajdziesz się w świecie nielegalnych wyścigów. W grze zachwyci cię możliwość zaawansowanych modyfikacji samochodów i dynamiczne sceny pościgów policyjnych, a także niezwykła spójność i niepowtarzalny klimat tego świata.

Zostań najlepszym kierowcą i zajmij pierwsze miejsce na Czarnej Liście!

  1. Test Drive: Unlimited

Test Drive to jedna z najstarszych serii gier wyścigowych. Podobnie jak w Need for Speed: Most Wanted, w Test Drive: Unlimited można stuningować swoje cztery kółka, a dodatkowo – stworzyć własnego kierowcę, a także wejść w posiadanie własnego domu i garażu do przechowywania zdobytych i zakupionych bryczek. Akcja rozgrywa się na terenie wzorowanym na hawajskiej wyspie O’ahu. W grze zobaczysz ponad 125 licencjonowanych samochodów sportowych i motocykli.

  1. Burnout Paradise

Pierwsza z tej serii gra, która zawiera otwarty świat i tryb online. Rozgrywać można kilka rodzajów wyścigów. Grę cechuje niezwykle płynna grafika i doskonała ścieżka dźwiękowa.

Warto zwrócić uwagę także na edycję rozszerzoną – Burnout Paradise: The Ultimate Box, w której dodano ciekawe usprawnienia, m. in. zmianę pory dnia.

  1. Richard Burns Rally

Symulator rajdów WRC, który szybko podbił serca graczy. Charakteryzuje się fajnymi, płynnymi efektami specjalnymi. Dla twórców gry priorytetem był realizm – jak najlepsze odwzorowanie modelu jazdy i reakcji samochodu, w tym jego zniszczeń, które mogą doprowadzić do przedwczesnego finiszu.

Stań się kierowcą rajdowym choć na chwilę!

  1. Forza Horizon 3

Kolejna odsłona popularnej serii studia Playground Games. Zdaniem wielu graczy jedna z najlepszych zręcznościowych gier wyścigowych wszech czasów, niezwykle grywalna. Na uwagę zasługuje doskonale imitująca rzeczywistość grafika – w grze widzimy widowiskowy, piękny wizualnie i różnorodny otwarty świat. A ścigać możesz się najróżniejszymi pojazdami – nawet trójkołowcami!

  1. Colin McRae Rally 2

Przez wielu uważany za najlepszy symulator rajdowy w historii. W tej części studio Codemasters ulepszyło grafikę i wprowadziło podział na tryb zręcznościowy (mniej realistyczna jazda oraz bezpośrednie wyścigi z innymi kierowcami) i rajdowy (bardziej realistyczna jazda i możliwość zagrania w mistrzostwa). Dodano także tryb wyzwania.

  1. Gran Turismo 3

Pierwsza gra z serii ukazała się w 1997 roku, a najlepiej się sprzedającą częścią jest właśnie GT3 (wszystkie części rozeszły się w prawie 70 mln egzemplarzy, a to musi o czymś świadczyć!). Jej niewątpliwe atuty to świetne odwzorowanie rzeczywistości i dbałość o szczegóły, przejawiająca się choćby w możliwości stuningowania samochodu i ustawianiu najmniejszych szczegółów silnika, skrzyni biegów, zawieszenia, itd., dzięki czemu stanowi raj dla fanów motoryzacji. Niezwykle realistyczny symulator wyścigów samochodowych – klasyk, którego wstyd nie znać!